Czy filmy religijne nawracają? [PAWEŁ, APOSTOŁ CHRYSTUSA]Przyjrzyjmy się bliżej fenomenowi „Christploitation movies” Zostań Patronem Bród ▻ https://patronite.pl/BrodyzKosmosu Subskrybuj Brody …

source

15 odpowiedzi do “Czy filmy religijne nawracają? [PAWEŁ, APOSTOŁ CHRYSTUSA]”

 1. nie, filmy religijne nie nawracają. filmy religijne to filmy dla już nawróconych.
  i naprawdę rzadko są to filmy ciekawe i stawiające jakiekolwiek pytania

  najlepsze co ostatnio widziałem z pogranicza kina religijnego to serial "młody papież". to jest coś co jest mocno osadzone w religii, a jednocześnie nie zamyka się na innych odbiorców. poza tym wymowa serialu jest bardzo niejednoznaczna i zmuszająca do refleksji

 2. 3:16 czyli twoim zdaniem rasy myślą inaczej i nie są wstanie się rozumieć? Albo myślisz że czarnoskórzy nie są wstanie się identyfikować z postaciami i fabułą napisaną przez inne rasy?

 3. Jeżeli chodzi o "aborcję" w Rzymie to istniała. Dziecko zostało uznawane za człowieka chyba po miesiącu i ojciec wybierał, czy chce przyjąć je do rodziny, jeżeli nie chciał to po prostu kładł je na ulicy/śmietniku i odchodził. Niezbyt często do tego dochodziło, a jeśli już to była szansa na odratowanie przez przechodniów.

 4. Świetny i merytoryczny materiał. Obiecuję, że w przyszłym miesiącu wyśle Ciebie na coś porządniejszego 😛

 5. Według mnie filmy religijne powinny zadawać pytania i pokazywać wartości jakie rozpowszechnia wiara , a nie wpychać naiwne historyjki . Podobnie jest z kościołem . Każdy kto uczęszczał na msze wie jak to wygląda . Większość odpowiedzi podane na tacy , 0 sprzeciwu ze strony słuchających , ( bo to przecież grzech jak się podważa słowo boże ) , karmienie głupotami i naiwnymi przypowieściami itd . Fakt , że to wszystko jeszcze działa to cud .

 6. Też jestem wierzący i mnie osobiście boli to, że 90% filmów religijnych jest słabo zrobiona. Dużo przyjemniej jest obejrzeć dobrze wykonany film, który ma jeszcze coś wartościowego do przekazania, niż zrobiony na kolanie film klasy C. Może doczekam kiedyś naprawdę sensownego filmu związanego z wiarą. Na razie można z kilku różnych uzbierać co najwyżej trochę scen, które są prawdziwymi "perełkami".

 7. Będąc wierzącym, praktykującym „katolem”, twierdzę, że większość z takich filmów rzeczywiście jest okropna pod względem wykonania, a nawet jeśli nie, to rzeczywiście nie są „nawracające”.

  Świetny film, a poza tym jestem ciekaw Twojej opinii o „Pasji” Gibsona!

 8. W sumie obejrzałbym jakąś widowiskową ekranizację Apokalipsy św. Jana w formie efekciarskiego filmu katastroficznego.

  A najlepszym filmem o tematyce religijnej jest Life of Brian. 😀

 9. Mi to jest obojętne. Jestem mocnowierzącym katolikiem, ale filmy tego typu traktuje na równi z innymi. Trochę na siłę te filmy, ale czasem znajdą się pojedyncze perełki
  PS.Miałem iść spaść 😉 obejrzę troszkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *