21 odpowiedzi do “Fizyka kwantowa a… voodoo? – Beata Jeske – 16.04.2018”

 1. szacunek Pani Beato – miarą człowieczeństwa jest stosunek człowieka do życia. Hitlerowcy wymordowali przez 6 lat 11 000 000 ludzi. (mowa o obozach) W Polsce każdego dnia ginie w męczarniach 1,5 miliona zwierząt. Robimy ze zwierzętami to samo co hitlerowcy, tyle, że ZAJMUJE TO NAM TYDZIEŃ!!! To największa fabryka śmierci stworzona przez człowieka. Jeżeli porównać warunki obozów koncentracyjnych i współczesnych obozów śmierci dla zwierząt, to Oświęcim można by nazwać sanatorium

 2. A co z "Podróże w nieznane". gdzie widzowie byli proszeni o dzielenie się takimi historiami z NTV. Adres e-mail: mojarelacja@wp.pl ?????? To było 14.04.2017.czyli rok temu i..nic!
  Historie zostały wysłane przez Widza ,poproszono o więcej a potem ,
  kiedy zostały wysłane, pani Beata nie odpowiadała na żadne e-maile…..
  Po co były pani Beacie te historie,które zostały jej wysłane???

 3. Bardzo slusznie , ze pani nawiazuje do zwierzat. Ma pani racje , koscioly pelne kleczacych ludzi blagajacych o szczescie i zdrowie a za chwilke kopie , przgania , obrzuca kamieniami zmarznietego kota czy psa kim jest ? . Obzarstwo zwlokami zwierzat , torturowanych i zamordowanych w obozach zaglady vel rzezniach . Przemoc i okrucienstwo wobec dzieci ludzkich i nieludzkich . Ludzie mysla , ze chodzac do kosciola zostana zbawieni ..a to wierutne klamstwo! I oszustwo ze strony wszystkich religii w tym kk. . To prawda , zycie sklada sie z naszych malych codziennych uczynkow tu i teraz . I nic nie da lezenie plackiem w kosciele i kupowanie za kase milosci i uwagi Boga jak tylko to co robimy i jak traktujemy slabszych od siebie . Mysl tworzy rzeczywistosc . co myslisz masz . .co czynisz , dostajesz . To takie proste a tak trudne dla wiekszosci jeszcze otumaniontch od kolyski, zaczynajac od rodzicow , rodziny , kosciola , szkoly i media . Czas wracac do natury i do zrodla . Bardzo Pani dziekuje za ta rozmowe . Oby ich bylo wiecej . Pozdrawiam .

 4. Jak to cudownie znów zobaczyć panią Beatę na ekranie,dziękuję 🙂 Czekam z utęsknieniem jak kania dżdżu na zapowiadany od roku cykl programów "Podróże w nieznane" i wreszcie dzisiaj nagroda. Pani Beata to zjawiskowa kobieta -uosobienie piękna,dobroci ,życzliwości i jaka erudycja !! Mogłabym słuchać bez końca.Pozdrawiam serdecznie 🙂

 5. Chodziło Pani o Panią Wandę Konarzewską. 🙂 A to co Pani mówi o wróżeniu i oporze cyników doświadczam tez na sobie. Mamy bardzo podobne podejście do tych spraw. Chocby ochrona po przez dobre uczynki. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

 6. Co do wnioskow o woodoo to sugeruje obejrzec/przeczytac Gregg'a Braden'a, naukowca, ktory opisuje eksperymenty wykonane jakis czas temu na komorkach wzietych od czlowieka i stymulowanych w roznej odleglosci od niego. Reakcje byly natychmiastowe tak u dawcy jak u komorek.

 7. Ta pani wszystko przeinacza…
  3:45 "foton to teoretycznie niepodzielna jednostka światła" – Foton nie jest teoretyczny tylko eksperymentalnie potwierdzony.
  6:17 "mamy strumień światła, ilość fotonów rozdziela się na 2 fale, bo światło ma właściwość falową" – Jak przepuszczamy strumień fotonów to nic się nie rozdziela na 2 fale tylko na 2 strumienie pojedynczych fotonów, z których każdy zachowuje się jak fala, ale w przeciwieństwie do fali nie ma z czym interferować, więc musi interferować sam ze sobą.
  6:55 "gdy dwie fale się rozdzielą, ta fala obije się od tego lustra w tym miejscu powinna się rozdzielić też na 50% w te strone, 50% przechodzi" – Nie nie powinna, to foton powinien mieć prawdopodobieństwo 50% przejścia przez te drugie szkiełko tak jak w przypadku przechodzenia przez to pierwsze szkiełko na dole, a nie fala, ale foton tego nie robi choć na logikę powinien to robić bo jest niepodzielny, zamiast tego zaczyna interferować z samym sobą i każdy uderza w ten dolny detektor w 100%, zaś w przypadku fali to coś totalnie normalnego, dolna fala musi przejść przez szkło, i tym samym zwolni w stosunku do tej 2 fali, i zajdzie destruktywna interferencja fali
  8:29 "zamiast strumienia światła puścimy jeden foton. co jest w dzisiejszych warunkach absolutnie możliwe (wytworzenie 1 fotonu)" – Jeszcze przed momentem foton był teoretycznie nie podzielną cząstką światła, a teraz już jest eksperymentalnie potwierdzony i możemy bez problemu wytworzyć 1 foton… Niech ta pani się zdecyduje, bo jak na razie to sama sobie przeczy.
  9:54 "to jest jeden foton to nie jest fala która się nakłada i interferuje" – i znów zaprzecza samej sobie, bo wcześniej wyraźnie powiedziała że "mamy strumień światła (strumień czyli pojedyncze fotony a nie fale) i ilość fotonów (pojedynczych fotonów) rozdziela się na 2 fale". Nic się na 2 fale nie rozdziela tylko na 2 strumienie pojedynczych niepodzielnych fotonów.

  Ta pani próbuje powtórzyć to co usłyszała w filmiku Andrzeja Dragana… ale jej to nie wychodzi i tyle w temacie… a tu filmik:
  https://www.youtube.com/watch?v=QpLdw1IC-Q0

 8. Ja też oglądałem "What the Bleep!?: Down the rabbit hole." (2006)
  Z tego co pamiętam- to przykład z niego. Ale swoją drogą- świetny film popularno-naukowy.

 9. Pani wie co mówi i robi to mądrze. Widzę, że zwolennicy czarnej magii już się uaktywnili z wyzwiskami. Widocznie zależy im aby ta wiedza nie dotarła do szerszego grona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *