IMIĘ RÓŻY cały film online lektor PLRok 1327, franciszkanin William z Baskerville zostaje poproszony o wyjaśnienie okoliczności śmierci jednego z zakonników w benedyktyńskim klasztorze.

source

30 odpowiedzi do “IMIĘ RÓŻY cały film online lektor PL”

 1. Doskonale dobrana obsada idealnie pokrywa się z książką chociaż brakuje klimatu z książki ale tego żaden reżyser nie osiągnie

 2. fajny film ,gofno warta infantylna inkwizycja i najlepszy watek miłosny tej małej ładnej czarnej do tego brzydala czemu pojechał  majac ja na widelcu hmm dziwne pewnie homo .

 3. "Imię róży" – zarówno film i książka, każde w swojej klasie, są arcydziełami. Są tak nasycone bogactwem różności, że każdy komentarz tych dzieł musi zabrzmieć jak potworny banał. Więc kończę.

 4. „Le Goff jest jednym z najlepszych [znawców średniowiecza], chociaż i jemu zdarzają się gafy, z których najbardziej znaną jest konsultacja historyczna przy filmowej adaptacji powieści Imię róży [Tytuł oryginału Il nome delia rosa] Umberta Eco, którego książka bardziej poprawnie oddaje klimat średniowiecza niż film, nakręcony z pomocą „konsultanta”, którym był wspomniany Francuz. Le Goff jest także autorem La nascita del Purgatorio [„Narodziny czyśćca”], pracy, którą, – mimo iż wydaje się naukowa – trzeba czytać z przymrużeniem oka, ponieważ zawiera fałszywe idee obrazoburcze (dobrze zresztą zamaskowane), pastoralne, a przede wszystkim – dogmatyczne.
  „Inkwizycja nie powstała, jako instytucja przeciwna ludowi, lecz miała odpowiedzieć na jego wątpliwości. W społeczeństwie, dbającym przede wszystkim o zbawienie wieczne, herezja postrzegana była (począwszy od ludzi światłych, a na niepiśmiennych skończywszy), jako zagrożenie.”
  Vittorio Messori Czarne karty Kościoła

 5. film imię róży pokazuje że ludzie to grzesznicy przez błędy pierwszego mężczyzny i pierwszej kobiety, prawdziwe piekło dantego nazywane końcem świata jest w dzisiejszych latach, antychryst kontroluje terrorystów, banki i korporacje na bliskim wschodzie, drugi zły nazywany szatanem ukrywa się w watykanie, ludzie umierają każdego dnia, światem rządzą pieniądze, stany zjednoczone ameryki to nowy babilon w którym ładne aktorki i piosenkarki chodzą całe gołe, beyonce, kim kardashian, madonna, pamela anderson

 6. pamietam kino ,,,chyba… kosmos… w katowicach,biegalem kilka razy na to cacko……pozdrawiam starych znajomych,……to byla premiera filmu ……

 7. bez strachu przed diablem nie ma Boga….czyz wiec Boga wymyslelismy tylko po to aby miec mentalna ochrone przed zlem tego swiata ktore sami tworzymy ?

 8. Prawda czasu, prada ekranu – taki wspolczesny Mosfilm.  Falszywy obraz tamtego czasu wyprodukowany przez zachodnie lewactwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *