Świadkowie Jehowy i druga strona medalu cz.2 – „Ciało kierownicze” oraz „Służba polowa”

source

27 odpowiedzi do “Świadkowie Jehowy i druga strona medalu cz.2 – „Ciało kierownicze” oraz „Służba polowa””

 1. Ta nazwa MGR to twoje marzenie aby kiedyś być magistrem? A poważnie, powiedz szczerze, czy to nie jest tak że gadacie farmazony bo w religii Świadków Jehowy nie pozwolono Wam bzykać na prawo i lewo, upijać się, palić etc. Ja znam ich bardzo dobrze. Rozumiem że nie każdy wytrzymuje tam reżimu moralnego, ale czy upoważnia Was do tego żeby ich opluwać. Popatrz na siebie w lustrze i zastanów się nad tym czy warto tracić czas na takie przemyślenia, może zrób coś bardziej pożytecznego. PS: I poczytaj trochę książek, będziesz mógł lepiej się wypowiadać, teraz jest na poziomie wiejskiej remizy.

 2. jehowi to ANTYCHRYST MASONERIA ICH ZAŁOŻYŁA DO WALKI Z WIARĄ CHRZEŚCIJAŃSKĄ IDĄ RĘKA W RĘKĘ Z ISLAMEM – ISLAM = ŚWIADKOWIE STRAŻNICY !!! CO GORSZE PROPAGUJĄ NOWY PORZĄDEK ŚWIATA NWO – ICH PRZEKŁAD BIBLII TO NEW WORLD – ORDER !!! TO SEKTA ILLUMINATI !!!! FAŁSZYWY PROROK KTÓREGO CZEKA GEHENNA !!!

 3. Czy wierzysz w to że Jezus Chrystus jest archaniołem Michałem? Czy twoim zdaniem Pan Jezus istniał zanim się narodził?

 4. Wydaje mi się MGR że te stojaki i stanie przy nich są po to żeby się nie wysilać bo Świadkowie Jehowy wiedzą że jeśli pójdą do mieszkań czy domów to i tak 90% ludzi nie będzie chciało słuchać. A tak godziny można w sprawozdanie ze służby wpisać i nie trzeba pukać do mieszkań. Ale tak jak mówisz Jezus nakazał głosić na cały świat. A co do Ciała Kierowniczego to był taki gość Raymond Franz i on kiedyś był członkiem Ciała Kierowniczego, później przejrzał na oczy i zrezygnował a dodatkowo napisał książkę "Kryzys sumienia" o swoich przeżyciach i wątpliwościach.

 5. przepraszam, ale nie zgadzam sie z toba we wszystkim, no ale kazdy ma swoja opinie. co do malzenstwa, i do gloszenia nie zgadzam sie.Dla mnie Biblia jest Slowem Bozym wiec trzeba zyc w sposob czysty tak jak pisze, jezeli osoba chce byc chrzesijaninem i reprezentowac Pana Jezusa.pozdrawiam cie

 6. MGR, chciałbyś by jacyś "oni" powiedzieli cokolwiek mądrego o kimś, kogo nazywasz Bogiem. Żeby tak się stało, wpierw trzeba byłoby określić co rozumiesz pod pojęciem Boga. Czy myślisz o rozumnym, niematerialnym bycie, czy o człowieku, który 2 tys. lat temu stwierdził, że jest synem tegoż bytu i bytem tym równocześnie, czy też o kimś/czymś jeszcze innym. Jeśli o bycie, to czy takim, który jest niematerialny, ale ma wpływ na świat materialny? Dyskusja o bytach niematerialnych jest równie racjonalna jak poszukiwanie krasnoludków. Opowiadanie o relacji z takim bytem jest opisywaniem włąsnego stanu umysłu a nie otaczającej nas rzeczywistości.

 7. na ziemi nie ma żadnego przedstawicielstwa Boga.
  Przecież jehowa to nie jest Bóg tylko wilk w owczej skórze.

 8. Mam kwestie którą można poruszyć… otóż żadna publikacja łącznie z biblią nie jest podpisania !Nie wiadomo kto to wydaje redaguje tułmaczy nie wiadomo jakie ma wykształcenie .Nikt nie bierze odpowiedzialności za treść zamieszczane przez towarzystwo i za nowe i ciągle nowe światła! Może być tak że te ich wymysły,, światła,, pisać ktoś kto niedawno pasł krowy, grając na fujarce …itd.Niczego się nie dowiemy .Sami jednak wszystko każą sprawdzać obejrzyjcie sobie ,,Jw Broadcasting po polsku listopad 2017,,tam o tym mówią.Nawiasem mówiąc podcieli gałąź na której siedzą:-)

 9. Cześć MGR, widać że zwątpiłeś w Świadków. U katolików seks pozamałżeński jest grzechem. Nie tędy droga żeby samemu oceniać swoje postępowanie jako właściwe lub nie, za łatwo by było 🙂 Trzeba się kierować zasadami wyznawanej wiary a na koniec Ktoś nas osądzi. Życzę Ci żebyś odnalazł swoją przystań.

 10. Byłem w tej 'organizacji" ponad 20 lat. Korporacja religijna i fałszywe nauki z Pisma . Wynaturzenie i obłuda religijna członków tej organizacji jest nie do opisania. Masakra

 11. Zwodnicza, indoktrynująca sekta Świadków Jehowy. Oderwana od rzeczywistości, gotowa poświęcić swoje dzieci swojemu krwawemu bóstwu( surowy zakaz transfuzji krwi).

 12. Zabierasz się za tematy o których nie masz zielonego pojęcia. Jakbym widział artykuły z "Faktu", dużo ludzi czyta ,ale daleko temu do prawdy. Kiedyś to był fajny kanał retro. Czekam jeszcze na artykuł o Latającym Potworze Spaghetti i rozmnażaniu się kornika…

 13. Nie do końca zgodziłbym się z sugestią autora filmiku, że przedmałżeńskie współżycie seksualne jest najważniejsze, że gwarantuje nabycie ważnych doświadczeń i trwałość przyszłego małżeństwa. A także z twierdzeniem, że współżycie dwojga ludzi to wyłącznie ich sprawa prywatna. A co w sytuacji, gdy współżycie przed ślubem doprowadziło do ciąży i okazało się nieudane ? Rozchodzimy się wtedy, a dziecka się pozbywamy? Nie żyjemy na bezludnej wyspie i nasze postępowanie wywiera dobry lub zły wpływ na innych, na całe społeczeństwo. Małżeństwo nie polega na szukaniu własnych, egoistycznych korzyści i przyjemności. To przede wszystkim zobowiązanie, odpowiedzialność, troska i działania dla dobra dzieci i dla współmałżonka, a nie koncentracja na własnych doznaniach seksualnych. Pozostałe uwagi dość trafne. Odejście od Towarzystwa Strażnica jest mądrą decyzją, ale tylko wtedy gdy nie wiąże się z upadkiem moralnym, alkoholizmem, narkomanią, odrzuceniem wszelkich zdrowych zasad etyki w imię "wolności". Pozdrawiam !

 14. Biblia została spisana przez uczniów, których Jezus tchnął Duchem Świętym (tak przynajmniej jest w wierze katolickiej bo nie mam pojęcia o Jehowy)

 15. ps Dlaczego Jechowi się nie modlą? Chciałem kiedyś się wspólnie z nimi pomodlić. Omówili uciekli.

 16. MGR bracia mojego taty przeszli na wiarę światków Jechowych. Od tego czasu zerwali kontakt z moją rodziną. Ja widuję ich jedynie na pogrzebach. Lub w momencie kiedy jeden z naszych członków rodziny upada zdrowotnie. Mój ojciec zginął w wypadku samochodowym. Wtedy pomagali, wtedy się odzywali i naprawdę jestem wdzięczny za wsparcie ale to wszytko nie było bezinteresownie. Przykre to jest bo nie widziałem mojego wujostwa czy Kuzynostwa już 17 lat. Pozdrawiam

 17. 20 lat temu organizacja Swiadków Jehowy stosowala i studiowala zasady biblinie (jak i przestrzegała ich) jak samą biblie teraz po 20 stu latach ta organizacja stała sie fanatyczna religią nie stosuja sie do zasad biblijnych tylko do tego co jest napisane w straznicy i innych publikacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *